Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Ouija

Ouija

2014
×
★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Biker Boyz

Biker Boyz

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry