• Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Hawkeye

  • Eternals

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Informer

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★★