Sort by

Jamie_films has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
House

House

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry