Sort by

Jamie has logged 25 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
Edit this entry  
30
Love, Kennedy

Love, Kennedy

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crash

Crash

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Edit this entry