Sort by

Jamie has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry