• Nope

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Bros Before

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Demons of Dorothy

    ★★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Memoria

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Flag Day

    ½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Hive

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★

  • Happiest Season

  • OPAL

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★

  • This Is Paris

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★

  • Shiva Baby

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Days

    ★★★★★

  • Onward

    ½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★

  • Zola

    ★★★½