• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★

  • Echo

    ★★★½

  • Giraffe

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Olla

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Orphanage

    ★★★

  • Heroes Don't Die

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Two/One

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Notes from Melanie

  • MS Slavic 7

    ★★

  • Ham on Rye

    ★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Maggie

    ★★½

  • Pine

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Exterior/Night

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Too Late to Die Young

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Gotti

    ★★

  • Woman at War

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Papers, Please: The Short Film

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Early Man

    ★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★★