JamieM has logged 35 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky V

Rocky V

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ray

Ray

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Project A: Part II

Project A: Part II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Project A

Project A

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry