• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Fraudulence

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Are You Listening?

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Rhubarb

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★½

  • My Own Worst Enemy

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Mikey

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Busting a Nut

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★