jamie has logged 13 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Louis Theroux: A Place for Paedophiles

Louis Theroux: A Place for Paedophiles

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Louis Theroux: Savile

Louis Theroux: Savile

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
Fyre

Fyre

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry