RSS feed for Jamie

Jamie has logged 11 entries for films during 1997.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★½
Edit this entry  
25
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry