RSS feed for Jamie

Jamie has logged 27 entries for films during 2004.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★½
Edit this entry  
25
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★½
Edit this entry  
02
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Edit this entry  
10
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
The Wild Thornberrys Movie

The Wild Thornberrys Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
11
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
31
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★★
Edit this entry