RSS feed for Jamie

Jamie has logged 34 entries for films during 2008.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
21

21

2008
×
★★
Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
Edit this entry  
22
Bolt

Bolt

2008
×
★½
Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Igor

Igor

2008
×
Edit this entry  
06
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★½
Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Childstar

Childstar

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★
Edit this entry  
16
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
Edit this entry  
02
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Neil Young: Heart of Gold

Neil Young: Heart of Gold

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
42 Up

42 Up

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★½
Edit this entry