RSS feed for Jamie

Jamie has logged 80 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Edit this entry  
02
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★
Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
12
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★
Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Trailer Park Boys: Don't Legalize It

Trailer Park Boys: Don't Legalize It

2014
×
★★
Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★
Edit this entry  
20
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Edit this entry  
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★
Edit this entry  
12
KISS Meets the Phantom of the Park

KISS Meets the Phantom of the Park

1978
×
★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★
Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blitz

Blitz

2011
×
★★
Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Edit this entry  
14
The Shaggy Dog

The Shaggy Dog

1959
×
★★
Edit this entry  
17
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Edit this entry  
19
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
14
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★
Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★
Edit this entry  
01
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Edit this entry