• Yes Day

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Extraction

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Dreambuilders

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • The Tiger Who Came To Tea

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★