jamiewatts has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Tiger Who Came To Tea

The Tiger Who Came To Tea

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
PAW Patrol: Mighty Pups

PAW Patrol: Mighty Pups

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry