• Senior Year

    ★★

  • Our Father

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★

  • Greed

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • All of Us Are Dead

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • From Dickinson, With Love

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

  • More Than Blue

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Ride or Die

    ★★½

  • my favorite software is being here