• Framing Britney Spears

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Frankie

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Wine Country

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Valley

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★