RSS feed for janelle⚡️
  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moana

    ★★

  • Split

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★½

  • The BFG

    ½

  • Café Society

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★½

  • Suite Française

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★

  • Chef

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Palo Alto

    ★★½

  • We're the Millers

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★½

  • Now You See Me

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ★★½

  • Looper

    ★★★

  • Anna Karenina

    ★★★★

  • Brave

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★½

  • Easy A

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Despicable Me

    ★★★½

  • Shrek Forever After

  • Kick-Ass

    ★★

  • Avatar

    ★★