Sort by

nino has logged 18 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boys

Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
King Jack

King Jack

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★
Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry