Jānis has logged 37 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hannah, Queen of the Vampires

Hannah, Queen of the Vampires

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Appointment with Death

Appointment with Death

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry