• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Aksel

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Trip

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

  • 22 vs. Earth

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Asphalt Burning

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

  • Greenland

    ★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★½

  • The Hunt

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Alone

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • The Father

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • The Tunnel

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½