Janne has logged 29 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Stakeout

Another Stakeout

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
From Iceland to EDEN

From Iceland to EDEN

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Conscious

Blood Conscious

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Symphony

Nightmare Symphony

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry