Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Offspring

Offspring

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grind

Grind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sword of God

Sword of God

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marilyn Manson - Guns, God and Government World Tour

Marilyn Manson - Guns, God and Government World Tour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mindwarp

Mindwarp

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Abigail

Abigail

2019
×
★★
Read the review Edit this entry