Sort by

Jan has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry