• Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Unstoppable

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Outlaws

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Inferno

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Veteran

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Lucy

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • The Flu

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★★

  • World War Z

    ★★½

  • The Hangover Part III

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • My Paparotti

    ★★★

  • New World

    ★★★★½

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • Love 911

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Neighbors

    ★★★½

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • Architecture 101

    ★★★★

  • Nameless Gangster

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Punch

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★