Sort by

Jardani has logged 367 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clones

Clones

2015
×
Edit this entry  
29
Into the Flame

Into the Flame

2019
×
Edit this entry  
28
Cars on the Road

Cars on the Road

2022
×
Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
Edit this entry  
25
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Reflect

Reflect

2022
×
Edit this entry  
21
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
Edit this entry  
21
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Edit this entry  
20
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
Edit this entry  
19
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kangaroo Valley

Kangaroo Valley

2022
×
Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dragon Quest: Your Story

Dragon Quest: Your Story

2019
×
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Songs to Sing in the Dark

Songs to Sing in the Dark

2020
×
Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Edit this entry  
08
Dinosaur Barbarian

Dinosaur Barbarian

2021
×
Edit this entry  
07
No. 2 to Kettering

No. 2 to Kettering

2021
×
Edit this entry  
06
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
Edit this entry  
03
Going Home

Going Home

2021
×
Edit this entry  
02
Crosswalk

Crosswalk

2021
×
Edit this entry  
01
Mosul

Mosul

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2022
×
Edit this entry  
24
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Edit this entry  
23
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Edit this entry  
21
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

2022
×
Edit this entry  
21
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Edit this entry