• The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Rampage

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★½