Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry