Jared has logged 17 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Water & Power: A California Heist

Water & Power: A California Heist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry