• Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Red Notice

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Wildhood

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Trip

    ★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Flag Day

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Cow

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★½

  • The Souvenir Part II

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★