RSS feed for jarnold
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry