jarod has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
Edit this entry  
11
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Animal House

Animal House

1978
×
★½
Edit this entry  
01
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry