Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
½
Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Jack & Mr. Nicholson

Dr. Jack & Mr. Nicholson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry