Sort by

josh has logged 102 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They/Them

They/Them

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry