• Lightyear

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Angèle

    ★★½

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★★

  • Louis' Shoes

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Carried Away

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★