Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
08
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
04
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
21
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
02
Angèle

Angèle

2021
×
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
10
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
02
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
Edit this entry  
28
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
20
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry