• Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • After

    ½