Sort by

Jasmine has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry