Jason the Feature Creature has logged 18 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Married Couple

A Married Couple

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry