Sort by

Jason has logged 35 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspicious

Suspicious

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill List

Kill List

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hole

The Hole

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry