Jason has logged 350 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Congress

The Congress

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dog

The Dog

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knockaround Guys

Knockaround Guys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seventh Moon

Seventh Moon

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Altered

Altered

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry