Jason has logged 34 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lockout

Lockout

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rigor Mortis

Rigor Mortis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Case Against 8

The Case Against 8

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unseen

The Unseen

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joe

Joe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Open Water

Open Water

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
112 Weddings

112 Weddings

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dementia

Dementia

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Entity

The Entity

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry