Jason has logged 33 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Days in Vietnam

Last Days in Vietnam

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vinyan

Vinyan

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Drop

The Drop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Test

Test

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Noah

Noah

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From One Second to the Next

From One Second to the Next

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doc of the Dead

Doc of the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry