Sort by

Jason has logged 25 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Overboard

Overboard

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry