Sort by

Jason has logged 324 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry