Jason has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pin

Pin

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Valley

Happy Valley

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Super Duper Alice Cooper

Super Duper Alice Cooper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry