• The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★★

  • The Sleeper Must Awaken: Making Dune

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • No Man of God

    ★★★

  • Lisey's Story

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★