Sort by

Jason has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Separation

Separation

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Son

Son

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry