Sort by
  • Hell of a Summer

  • Lee

    ★★

  • Mother, Couch

    ★★★½

  • His Three Daughters

    ★★★★½

  • Silver Dollar Road

    ★★★½

  • Backspot

    ★★★

  • Dumb Money

    ★★★½

  • The Dead Don't Hurt

    ★★★½

  • Woman of the Hour

    ★★★★

  • Finestkind

    ★★½

  • North Star

    ★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • Menus-Plaisirs Les Troisgros

    ★★★★½

  • Daddio

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The League

    ★★★★

  • The Miracle Club

    ★★½

  • First Time Female Director

    ★½

  • Cinnamon

    ★★★★

  • The Lesson

    ★★★½

  • Blood for Dust

    ★★★★

  • What Doesn't Float

    ★★★½

  • Enter the Clones of Bruce

    ★★★½

  • Rather

    ★★★

  • Chasing Chasing Amy

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Elemental

    ★★★½

  • Sarah Silverman: Someone You Love

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Call Me Kate

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Longest Third Date

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • The Arc of Oblivion

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Being Mary Tyler Moore

    ★★★

  • I Used to Be Funny

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Northern Comfort

    ★★★

  • Parachute

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Self Reliance

    ★★★½

  • Citizen Sleuth

    ★★★½

  • Story Ave

    ★★½

  • A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special Happened

    ★★★½

  • Late Night with the Devil

    ★★★½

  • This Closeness

    ★★★★½

  • Late Bloomers

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Orlando, My Political Biography

    ★★★

  • The Adults

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★

  • The Stroll

    ★★★½

  • My Animal

    ★★★½

  • A Little Prayer

    ★★★★

  • Victim/Suspect

    ★★★

  • King Coal

    ★★★★